CODET II, TEDSCD

received 2216703845324826

CODET II projekt pokračoval s tréningom pod záštitou Kericu, kde sme sa zamerali hlavne na projekt TEDSCD - Through English teaching towards a sustainable community development (Prostredníctvom výučby angličtiny smerom k udržateľnému rozvoju komunity). Hosťovali sme 14 účastníkov zo 7 krajín: Indonézia, India, Myanmarsko, Ekvádor, Bolívia, Portugalsko a Česká republika. Zámer tréningu bolo pomôcť a poradiť účastníkom, ako hosťovať budúcich dobrovoľníkov.

 

Počas tréningu sa účastníci dozvedeli ako fungujú hosťovavce, vysielacie a koordinačné organizácie, práva a povinnosti dobrovoľníkov a organizácii, ako podporiť dobrovoľníka, kto sa môže stať mentorom, ako využívať ELT-tools, ako vytvárať informačné letáky a mnoho ďalších vecí. Samozrejme stretnutie nebolo len o vymieňaní informácii, ale aj o užitočných hrách, aktivitách a metódach, ktoré môžu v budúcnosti využiť.

IMG-20190226-WA0025

Spoločný výlet do Malej Fatry. 

IMG-20190226-WA0040

Účastníci z Bolívie prezentujú svoju organizáciu v Keric TV.

IMG-20190227-WA0009

V koži dobrovoľníka. Účastníci navštívili školy spolu s dobrovoľníkmi, kde si vyskúšali ako funguje kooperácia medzi školou a dobrovoľníkom.

 

 

AKTUALITY

Informačné stretnutie o EDS

 

17.12. o 10:00

 

Každý, kto uvažujete o tom, že sa stanete dobrovoľníkom, príďte na stretnutie a získate podrobné informácie o EDS a aktuálnych projektoch všade vo svete. Teraz napr. o projektoch vo Fínsku, v Taliansku, v Nemecku, vo Švajčiarsku a mimo EÚ - Afrika, Brazília, Hodnuras, Kolumbia.

 

KERIC na facebooku

 

Podrobnosti o našich akciách nájdete aj na facebookovej KERIC stránke

ICYE logo original maleeurodeskkysuce-online